Zapraszamy na spotkanie dla młodzieży

ZAPRASZAMY NA KOPERNIK CAMP 2023 – WYJĄTKOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻY!

21-24 WRZEŚNIA 2023 ROKU LIDZBARK WARMIŃSKI

W 2023 roku przygotowaliśmy coś wyjątkowego! Obchodzimy 550. rocznicę urodzin oraz 480. rocznicę śmierci wielkiego Polaka – Mikołaja Kopernika, człowieka renesansu wybitnego astronoma, lekarza, nauczyciela, ekonomisty i księdza. Dla uczczenia dziedzictwa tego niezwykłego Polaka zapraszamy aktywną młodzież z różnych zakątków świata do udziału w projekcie Kopernik Camp. To część wielowymiarowego przedsięwzięcia, pod Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

DNI PEŁNE WARTOŚCIOWYCH ATRAKCJI!

W dniach 21-24 września 2023 roku, będziemy razem w malowniczym Lidzbarku Warmińskim – miejscu związanym z historią Kopernika. Jest to miasto o bogatej wielowiekowej historii. Możecie odkryć uroki tego regionu uczestnicząc w grach miejskich i zwiedzając zamek biskupów warmińskich. Przed Wami wyjątkowe chwile w towarzystwie ambasadorów z różnorakich dziedzin. Będą z nami: sportowiec Robert Korzeniowski, ksiądz Biskup Turzyński oraz pasjonat astronomii Robert Szaja czy też prof. Jan Sienkiewicz – historyk i krytyk sztuki, kurator. Będzie to dla Was okazja do podniesienia kompetencji językowych i wzmocnienia poczucia tożsamości narodowej poprzez kontakt z polską kulturą, historią i geografią.

Podczas warsztatów “Kopernik człowiek renesansu”, będziecie mieli szansę uczyć się od wybitnych naukowców, zarówno tych mieszkających w Polsce, jak i poza nią. Rozwijając postawy obywatelskie i patriotyczne staniecie się ambasadorami polskości.

Zobacz wpis

Naszym priorytetem jest podniesienie Waszych kompetencji językowych i wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej, dlatego zaplanowaliśmy rozmówki, konwersatoria oraz warsztaty z edukatorami z zakresu historii, geografii, kultury i języka polskiego.

Wystawy, filmy, dyskusje będą doskonałą okazją do zapoznania się z postacią Mikołaja Kopernika.

Nie zabraknie również wycieczek edukacyjnych – odwiedzimy Frombork, miejsce związane z młodością Kopernika, oraz Olsztyn, gdzie czeka na nas Obserwatorium Astronomiczne oraz Zamek Kapituły Warmińskiej. W Lidzbarku Warmińskim, w zamku Biskupów Warmińskich, poznamy historię w formie emocjonującej gry miejskiej!

DOŁĄCZCIE DO NAS, POSTAWCIE NA ROZWÓJ OSOBISTY!
POSZUKAMY ODPOWIEDZI NA PYTANIE, JAK ZOSTAĆ KOPERNIKIEM XXI WIEKU.

Nie przegapcie szansy na niesamowite doświadczenia i spotkania z innymi młodymi ludźmi z całego świata!

RAZEM STWORZYMY ŚWIAT PEŁEN PASJI, NAUKI I ODKRYĆ
– TAK, JAK TO UCZYNIŁ MIKOŁAJ KOPERNIK WIELE WIEKÓW TEMU.

Więcej informacji – rejestracja
http://wspolnotapolska.org.pl/kopernik/mlodziez.php